Всі новини
19 Червня, 2023 15:39

ЗА ЩО НБУ ОТРИМАВ НАГОРОДУ?

 

 

ЗА ЩО НБУ ОТРИМАВ НАГОРОДУ?

 

 

НБУ отримав нагороду Central Banking Awards у Лондоні. Також цю нагороду отримали ще близько 70 центральних банків з інших країн. Згідно з описом на сайті Премії, банки нагороджують за такими категоріями:

  • Надзвичайні приклади державного служіння.
  • Відданість досягненню основних поставлених завдань.
  • Піонерська діяльність у спільноті центральних банків.
  • Найкращий досвід у сфері політики, управління, економіки, цифровізації, інфраструктури та управління.
  • Інноваційний та передовий досвід у наданні операційних, технологічних, фінансових та консультаційних послуг.

Але я не розумію, де серед цих категорій знаходяться досягнення НБУ. Відносна стабільність гривні та банківської системи, як такої, це не лише досягнення Нацбанку. Україна та її банки встояли завдяки народу та ЗСУ, які відкинули окупанта спочатку від Києва, потім з Харківщини, Херсону.

Світ повірив в нас завдяки ЗСУ, відчайдушному українському народу, Зеленському.

Серед головних досягнень НБУ називають два: збільшення облікової ставки до 25% та накопичення резервів у валюті, що дозволяє стабілізувати гривню. Але є зворотна сторона, про яку говорять менше.

Банки не кредитують бізнес, особливо — малий та середній. Це зворотній ефект високої «обліковки» розміром 25% та ОВГЗ-орієнтованої економіки.

В чому проблема високої ставки?

Низька облікова ставка стимулює економічне зростання за рахунок здешевлення кредитів. Це може призвести до збільшення інвестицій та витрат, що може стимулювати економічну активність і потенційно призвести до створення робочих місць та збільшення доходів громадян, тим самим підвищуючи їхню споживчу спроможність.

Нижчі відсоткові ставки роблять кредити доступнішими для споживачів (як фізичних осіб, так і бізнесу), що призводить до збільшення витрат. Таке розширення доступу до кредитів стимулює споживання великих і дорожчих товарів, таких як будинки та автомобілі. Тобто — будівельний ринок отримує гроші на розвиток, а його співробітники — зарплатні. Таким чином економіка працює, а кількість безробітних знижується.

Вплив зниження облікової ставки на споживчу спроможність також може залежати від розподілу доходів. Якщо вигоди від економічного зростання в результаті зниження ставки широко розподіляються в суспільстві, то споживча спроможність громадян може зрости. Однак, якщо вигоди будуть сконцентровані серед заможних верств населення, споживча спроможність пересічного громадянина суттєво не покращиться.

Тобто, мільйонер продовжить купувати ОВГЗ і багатіти. А медіанний українець не має інвестиційних інструментів для збагачення.Вкласти 5 чи 10 тисяч доларів з низьким ризиком нікуди. Бо немає фондового ринку та відсутня можливість взяти кредит під невисокий відсоток (5-7%) на розвиток власного бізнесу.

Якою має бути рентабельність бізнесу, щоби ви могли обслуговувати свій кредит розміром в 30-35% (при обліковій ставці 25%)?

ОВГЗ-орієнтована економіка унеможливлює використання інструментів економічного зростання — інвестиції та кредити для бізнесу. ОВГЗ — це гроші, які держава бере в борг, а розраховується грошима платників податків. Тобто, нашими з вами. Бонди (боргові цінні папери) — це нормальна світова практика, але в кожній розвиненій країні є набір інструментів. Якщо держава весь час живе в борг, а на цих боргах заробляє тільки великий бізнес, то це є заробітком на платниках податків, які наповнюють державний бюджет.

Як мінімум те, що НБУ нічого не робить ні для зниження «обліковки», ні для запуску актуальних інструментів — викликає питання щодо доцільності їх нагороди. У мене виникає враження, що їх все влаштовує. І що економічне зростання в їх розумінні — це не помічати схему з обміном «пошкоджених банкнот» в Україні. Або в ручному режимі керувати банківською системою України, вирішуючи, кому видавати рефінансування, а кому ні. Бо особисті зв‘язки пріорітетніші за об‘єктивні показники банків.

Але разом з тим вітаю НБУ з отриманням нагороди та бажаю подальших професійних успіхів!

 

Джерело

Всі новини
7 Червня, 2023 13:57

Наша компанія подала позов до росії на $132 млн. Як Україні повернути збитки – світовий досвід репарацій

 

Наша компанія подала позов до росії на $132 млн.
Як Україні повернути збитки – світовий досвід репарацій

 

 

Історично вимога до країн, які розпочали війну, виплатити репарації постраждалим сторонам була постійною темою глобальної політики.

Найважливішим прикладом є Версальський договір, підписаний після Першої світової війни, який вимагав від Німеччини виплатити репарації союзним і асоційованим державам за шкоду, заподіяну війною.

 

Про світовий досвід

Німеччину визнали агресором у Першій світовій війні, і договір вимагав від неї взяти на себе повну відповідальність за війну і виплатити значні репарації. Загальна вартість цих репарацій становила приблизно 132 млрд золотих марок (еквівалентно $442 млрд на сьогодні). Фінансовий тягар цих репарацій значною мірою спричинив економічну нестабільність у Німеччині, яка стала одним із чинників, що призвели до Другої світової війни.

На відміну від Першої світової війни, репарації за Другу світову війну не були здійснені єдиним, прямим платежем, що ускладнює підрахунок загальної вартості. Поділ Німеччини на Східну і Західну, кожна з яких мала різні повоєнні стратегії, нав’язані відповідними окупаційними державами, ще більше ускладнює ситуацію.

У Східній Німеччині Радянський Союз захопив промислові активи і використовував німецьку робочу силу як частину репарацій, але загальну вартість важко підрахувати.

У Західній Німеччині союзники вирішили не накладати великих репарацій, зосередившись на відбудові та відновленні економіки країни за допомогою Плану Маршалла.

Крім того, Німеччина здійснила значні виплати Ізраїлю та жертвам Голокосту. Люксембурзька угода 1952 року зобов’язала Німеччину виплатити 3 млрд марок Ізраїлю і 450 млн марок світовим єврейським організаціям. Ці виплати продовжуються в різних формах до сьогоднішнього дня.

Ірак, після вторгнення в Кувейт у 1990 році, також був зобов’язаний виплачувати репарації згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН. Це було пов’язано з руйнуваннями, які вторгнення і подальша війна спричинили в Кувейті. Станом на 2021 рік, наскільки мені відомо, Ірак заплатив Кувейту понад $48 млрд репарацій.

Ці історичні приклади свідчать про те, що існують прецеденти, коли країни, які розпалюють війни, виплачують репарації постраждалим сторонам.

 

Про наш позов на $132 млн

Застосовуючи цю логіку до російсько-української війни, можна припустити, що росія повинна виплатити репарації Україні. Конфлікт розпочався у 2014 році, коли росія анексувала Крим, що було широко засуджено міжнародною спільнотою. Війна, що триває на сході України, призвела до значних людських страждань, загибелі людей та пошкодження інфраструктури.

Згідно з міжнародним правом та на основі історичних прецедентів, було б справедливо, щоб росія понесла фінансову відповідальність за шкоду, заподіяну в Україні. Це включало б відновлення пошкодженої або зруйнованої інфраструктури, а також компенсацію за страждання і загибель українського народу.

Відповідно до світової історичної практики, наша компанія «Укрінком» розпочала процедуру відшкодування збитків, завданих компанії російською федерацією. Сума судового позову – $132 млн.

 

Ми звернулись до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до російської федерації про відшкодування шкоди, а саме про стягнення з російської федерації на користь ПАТ $131966067,11 збитків, заподіяних внаслідок військової агресії росії проти України та окупації частин території України, що призвело до порушення майнових прав позивача на майно.

В обґрунтування поданого позову зазначено, що 19.02.2014 російською федерацією були окуповані окремі об‘єкти нафто та газовидобування в межах континентального шельфу України, а 20.02.2014 були окуповані Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, та через декілька місяців – окремі території, що входять до складу Донецької та Луганської області.

 

Це перший етап процедури відшкодування збитків, які російська федерація нанесла акціонерам «Укрінком». Таким чином ми заявили про свої наміри стягнути з окупантів збитки.

Втрата активів на Донбасі та на Кримському півострові призвела до розриву ліквідності банку ПАТ «Укрінбанк» (попередня назва «Укрінком»). Анексія Криму та окупація частин Донецької та Луганської областей призвели до втрати нами контролю над 30% кредитного портфеля, який перестав обслуговуватись. Далі це стало причиною незаконної ліквідації «Укрінбанку».

Спочатку ми відстояли наші права у Верховному Суді, який 24 лютого 2021 року визнав ліквідацію незаконною. Тепер розпочали процес відшкодування втрачених активів.

 

Джерело

Всі новини
24 Травня, 2023 13:12

«УКРІНКОМ» РОЗПОЧАВ ПРОЦЕДУРУ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ КОМПАНІЇ РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ.

 

«Укрінком» розпочав процедуру відшкодування збитків, завданих компанії російською федерацією.

Сума судового позову — 132 мільйони доларів США

 

 

ПАТ «Українська інноваційна компанія» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до російської федерації про відшкодування шкоди, а саме про стягнення з російської федерації на користь ПАТ “Укрінком”, 131966067,11 доларів США збитків, заподіяних внаслідок військової агресії російської федерації проти України та окупації частин території України, що призвело до порушення майнових прав позивача на майно.

В обґрунтування поданого позову зазначено, що 19.02.2014 російською федерацією були окуповані окремі об‘єкти нафто та газовидобування в межах континентального шельфу України, а 20.02.2014 були окуповані Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, та окремі території, що входять до складу Донецької та Луганської області.

У квітні 2014 розпочалась друга фаза збройної агресії російської федерації проти України, коли контрольовані, керовані і фінансовані спецслужбами російської федерації, озброєні бандитські формування проголосили створення так званої «донецької народної республіки» та так званої «луганської народної республіки», внаслідок чого було окуповано частини Донецької та Луганськоі областей на яких, в тому числі знаходилось майно ПАТ «Укрінком» та об‘єкти на майнові права на які належали ПАТ «Укрінком».

Це перший етап процедури відшкодування збитків, які російська федерація нанесла акціонерам ПАТ «Укрінком». Таким чином ми заявили про свої наміри стягнути з окупантів збитки.

Прикметно, що раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінив всі втрачені нами активи (на окупованих територіях) в 1 гривню. Також втрата активів призвела до розриву ліквідності банку ПАТ «Укрінбанк» (наразі називається ПАТ «Укрінком»).

Анексія Криму та окупація частин Донецької та Луганської областей призвели до втрати нами контролю над 30% кредитного портфелю, який перестав обслуговуватись. Далі це стало причиною незаконної ліквідації «Укрінбанку».

Спочатку ми відстояли наші права у Верховному Суді, який 24 лютого 2021 року визнав ліквідацію незаконною. Тепер розпочали процес відшкодування втрачених активів.

Джерело

Всі новини
22 Травня, 2023 16:15

АКЦІОНЕРИ ПАТ «УКРІНКОМ» ВВАЖАЮТЬ ЗАЯВУ ФГВФО ПУБЛІЧНИМ ТИСКОМ НА ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

17 травня на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розміщений прес-реліз, який акціонери ПАТ «Укрінком» (попереднє найменування –  ПАТ «Укрінбанк») вважають тиском на Верховний Суд . Також — ця заява є маніпуляцією фактами та прямою образою акціонерів банку, що є підставою для судового позову проти ФГВФО щодо захисту гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи.

Ми нагадуємо, що 24 лютого 2021 року. Верховний суд остаточно визнав ліквідацію ПАТ “УКРІНБАНК” незаконною.

Своєю постановою по справі № 826/5325/16 Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні заяви Національного банку України про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.11.2016 року у справі № 826/5325/16.

Таким чином Верховним судом остаточне було вирішено, що ліквідацію ПАТ “УКРІНБАНК” було розпочато НБУ та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб незаконно. Зазначена постанова Верховного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

ФГВФО не виконує рішення Верховного Суду  та публічно тисне на нього, використовуючи терміни «Втягнення Верховного Суду у махінації власниками «Укрінбанку».

 

Таким чином ми маємо два кричущі випадки неетичної поведінки Фонду та його посадових осіб.

1. Не виконання рішення Верховного Суду та визнання ліквідації «Укрінбанку» незаконною.

2. Публічний тиск на Верховний Суд.

3. Звинувачення акціонерів банку в “махінаціях».

Всі новини
19 Травня, 2023 13:47

ЗАЯВА ПРЕСС-СЛУЖБИ ПАТ “УКРІНКОМ”

Заява співвласника Первомайського молочно-консервного комбінату, Андрія Табалова не відповідає дійсності.

16 травня 2023 року сайт «Цензор» опублікував новину, згідно якої у читача створюється хибна думка, щодо ПАТ «Укрінком». Так, в новині зазначено, що начебто колишні акціонери банку бажають заволодіти майном ПМКК. Насправді, пан Табалов не бажає повертати кредит, якій він взяв раніше у «Укрінбанку».

Користуючись тим, що НБУ в 2016 році забрав ліцензію у «Укрінбанку» (що признано в 2021 році Верховним Судом України незаконним), акціонери ПМКК влаштували собі фіктивне банкрутство та відмовились обслуговувати свій кредит. Задля досягнення цього банкрутства посадові особи ПрАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат» досягнули злочинної змови з посадовими особами ТОВ «Кіровоградпродекспорт».

Детальний опис правопорушень посадових осіб викладений у кримінальній справі, що була порушена по факту фіктивного банкрутства.

Наразі загальна заборгованість ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат» перед ПАТ «Українська інноваційна компанія» складає 233 928 198,53 грн.

Простими словами. ПМКК не бажає повертати гроші, взяті у вкладників та акціонерів банку. Таким чином Андрій Табалов та його менеджмент користуються прогалинами в українському законодавстві. Вони вважають, що не потрібно повертати гроші ліквідованому банку. Ще раз зазначу, що ліквідація визнана незаконною. Таким чином — перекладають відповідальність за повернення вкладів на державу (виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) та на особисті зобовʼязання акціонерів банку.

Фактично — вони присвоїли собі кошти вкладників та не хочуть їх повертати.

Це черговий доказ того, що діяльність комерційних банків в Україні є дуже ризикованою. Адже з одного боку держава може забрати у вас ліцензію, а потім не виконувати рішення суду про незаконність дій. З іншого боку — цим користуються аферисти, які докладають зусиль щодо неповернення грошей.

Підприємство Табалова працює, його продукція під торговою маркою «Волошкове поле» знаходиться на поличках супермаркетів. Але разом з тим вони не обслуговують свій кредит та розповсюджують неправдиву інформацію в ЗМІ. Остаточне рішення по цій ситуації винесе Суд.

ПРЕСС-СЛУЖБА ПАТ “УКРІНКОМ”

Всі новини
21 Квітня, 2023 11:58

Банкір Клименко. На кого працюють гроші в Україні, та як “віджимають” банки. Ексклюзив!

 

Неймовірна розмова з одним з найавторитетніших банкірів України Володимиром Клименко. Історія рейдерства з боку НБУ його банку «Укрінбанк», який був заснований у 1989 році – це справжня детективна історія яка розкриває всю суть нашої банківської сфери та проблеми в економіці.

 

 

 

 

Всі новини
19 Квітня, 2023 14:22

УВАГА ШАХРАЇ!

 

УВАГА ШАХРАЇ!

    Останнім часом почастішали  випадки звернення службовців Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до судових органів, до фізичних та юридичних осіб, у тому числі до клієнтів  ПАТ «УКРІНБАНК», які при цьому представляються представниками ПАТ «УКРІНБАНК» (теперішнє найменування – ПАТ «УКРІНКОМ»), посилаючись на ту обставину, що нібито продовжується процедура виведення ПАТ «УКРІНБАНК» з ринку, а керівництво ПАТ «УКРІНБАНК» здійснюється уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. 

  Ще раз наголошуємо на незаконності таких дій з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Нагадуємо, що постановою Верховного суду від 09.08.2019 року по справі № 826/14033/17 було ухвалене остаточне судове рішення щодо незаконності впровадження у ПАТ «УКРІНБАНК» тимчасової адміністрації, а ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23.11.2016 року визнано протиправною та скасовано постанову Правління НБУ від 22 березня 2016 року № 180 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію  ПАТ «УКРІНБАНК» з моменту її прийняття та скасоване рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 22 березня 2016 року № 385 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «УКРІНБАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку з моменту його прийняття. Таким чином всі рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо продовження строків здійснення ліквідації та призначення ліквідаторів ПАТ «УКРІНБАНК» є незаконними, оскільки є похідними від скасованих рішень та спрямованим на продовження процедури ліквідації банку, яка визнана судами протиправною. Аналогічна позиція міститься у постанові Верховного суду від 18 жовтня 2022 року по справі № 826/4471/18.

Виходячи із цього просимо уникати  встановлення відносин із значеними особами  та спілкування із ними по питанням , що стосуються діяльності ПАТ «УКРІНБАНК» (теперішнє найменування – ПАТ «УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ»

Єдиними та законними органами ПАТ «УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ» є його статутні органи – ПРАВЛІННЯ, СПОСТЕРЕЖНА РАДА, створені на загальних зборах акціонерів ПАТ «УКРІНБАНК» , що відбулись 13 липня 2016 року , а єдиним та законним керівником ПАТ «УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ» відповідно до відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є Голова Правління Товариства – Ільюченко Алла Миколаївна

 

З повагою,
ПРАВЛІНЯ ПАТ «УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ»

Всі новини
29 Березня, 2023 07:38

УКРІНКОМ ВИГРАВ ЧЕРГОВИЙ СУД ПРОТИ ФГВФО

 

 

УКРІНКОМ ВИГРАВ ЧЕРГОВИЙ СУД ПРОТИ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ. РІШЕННЯ СУДУ ВСТУПИЛО В СИЛУ.

 

 

 

 

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.01.2023 року було залишено без задоволення апеляційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2021 року, відповідно до якого було визнано протиправним та скасовано рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 21.03.2019 № 622 «Про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ «УКРІНБАНК» строком на один рік з 23.03.2019 по 22.03.2020 включно».

 Що це означає?

Чергова спроба ФГВФО отримати контроль над активами ПАТ «УКРІНБАНК» відхилена судом. Фундамент нашої правової позиції — рішення Верховного Суду України про незаконність ліквідації ПАТ «УКРІНБАНК». Про це йдеться в постанові ВС від 24 лютого 2021 року по справі №826/5325/16.

Логічно, що після рішення Верховного суду намагання Фонду отримати контроль над власністю акціонерів банку мали закінчитись. Але він — Фонд — виконує тільки вигідні для себе рішення.

Наразі рішенням апеляційного суду, яке вступило в законну силу, черговий раз встановлено факт незаконності рішень ФГВФО про створення квазі органа управління ПАТ «Українська інноваційна компанія» з назвою  «Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Український інноваційний банк».

Наголошую!

Якщо ліквідацію банку визнано незаконною, то подальші дії щодо його ліквідації також незаконні! Складно зрозуміти, чому державна організація, яка має працювати в інтересах громадян, раз за разом створює прецеденти недовіри до банківського сектора. Це в той час, коли економіка України потребує навіть не відновлення, а повного перезапуску з цивілізованими відносинами між приватним капіталом та державою.

 Жоден міжнародний банк не відкриється в країні, де його інтереси не захищені. Приватні інвестори не вкладуться в капітали українських банків, якщо їх можна відібрати, а рішення судів у нас можна не виконувати.

Цивілізація починається з адекватних законів та їх неухильного виконання.

 

Всі новини
17 Січня, 2023 12:14

НАПРИКІНЦІ 2022 РОКУ У КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ ПАТ «УКРІНКОМ» ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КЕРІВНОЇ РАДИ “СКУЮ”

СКУЮ

 

НАПРИКІНЦІ 2022 РОКУ У КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ ПАТ «УКРІНКОМ»
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КЕРІВНОЇ РАДИ СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ ЮРИСТІВ

 

27 грудня в режимі онлайн/офлайн відбулось останнє в цьому році засідання Керівної Ради Світового Конгресу українських юристів.

Відкрив засідання Микола Оніщук – президент Світового Конгресу українських юристів, який по інтернет-зв’язку від імені всіх присутніх привітав і висловив подяку віцепрезиденту Світового конгресу Костянтину Красовському, що боронить Батьківщину в лавах Збройних Сил України.

 

СКУЮ

Далі М. Оніщук підсумував роботу Керівної Ради у 2022 році, зазначивши, що зусилля Керівної Ради і СКУЮ в цілому були направлені на сприяння в наданні Україні всебічної міжнародної підтримки задля досягнення перемоги у війні з російським агресором. Так, члени Керівної Ради підготували і оприлюднили низку важливих заяв та звернень, зокрема щодо: захисту України, убезпечення її незалежності та демократичного вибору; ініціації та проведення масштабних акцій і дій для спонукання політиків, парламентів і урядів країн Заходу на підтримку України, зупинення геноциду українського народу та відновлення миру в Європі; реалізації принципу невідворотності покарання та створення спеціального Трибуналу для покарання керівництва РФ за злочин агресії проти України. Протягом року тривало налагодження зв’язків з іноземними організаціями юристів українського походження, неурядовими установами українців за кордоном. Вперше з 2010 року розпочались продуктивні контакти з Українсько – Американською Асоціацією Адвокатів (UABA) з метою відновлення співпраці. У лютому цього року підписано Меморандум про співробітництво між Світовим конгресом та Українським Вільним Університетом, отримано згоду на створення на його теренах представництва СКУЮ. Продовжувалось організаційне укріплення Конгресу: за цей період було проведено три засідання Керівної Ради СКУЮ, завершено державну реєстрацію нової редакції Статуту СКУЮ та змін у складі Керівної Ради.

В обговоренні порядку денного взяли участь віцепрезиденти СКУЮ – Юрій Волошин, Інна Ємельянова, Олександр Пасенюк, Сергій Прилипко, Михайло Савчин, Марина Ставнійчук, члени Керівної Ради – Олександр Клименко, Василь Костицький, Ростислав Кравець, а також голова Ревізійної комісії Олег Чернобай.

 

Члени Керівної Ради, окрім виконання повноважень за своєю основною роботою, активно займались волонтерською діяльністю. На їх рахунку доставка бронежилетів, теплого одягу і обувки, ліків, медичної апаратури, автомобілів швидкої допомоги тощо. Асоціація українських правників – одна із співзасновниць Світового конгресу – в особі її керівника Василя Костицького була відзначена Подякою Міністра оборони України.

М. Оніщук та Ю. Волошин активно сприяли позитивному вирішенню питання щодо відкриття у 2023 році в Києві офісу Європейської організації публічного права (EPLO, президент – професор С. Флогаітіс), у складі директорату якої перебуває М. Оніщук.

Велика увага в цей час приділялась науково-експертній роботі: виступам у ЗМІ, на міжнародних конференціях, круглих столах, участі в дискусіях, зокрема з питань ратифікацією Україною Римського Статуту, участі в роботі Міжнародного кримінального суду (Гаага, Нідерланди), створення спеціального Трибуналу для покарання злочину агресії, кваліфікації злочинів геноциду та екоциду, застосування санкційного законодавства, вироблення механізмів компенсаційних виплат і таке інше. Під час дискусії обговорювались питання подальшого удосконалення системи правосуддя в Україні.

Члени Керівної Ради підтримали пропозиції щодо проведення у 2023 році кількох міжнародних конференцій з проблем конституціоналізму під час війни, конституційного визначення суб’єктності Українського народу, покарання за порушення міжнародного гуманітарного права, а також створення представництв Світового конгресу у Великобританії, Канаді, Литві та Польщі.

 

Джерело

Всі новини
25 Грудня, 2022 06:17

НАБУ ОГОЛОСИЛО ПІДОЗРУ ОРГАНІЗОВАНІЙ ГРУПІ, ЯКА ВИКРАЛА У ВКЛАДНИКІВ «УКРІНБАНКУ» 112 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

НАБУ

 

Процес зрушив із мертвої точки. НАБУ справді працює за нашою заявою. Колишньому нардепу Скуратовському та його спільникам вручили підозру.

Сподіваюся, що слідчі дійдуть до самої верхівки — тих, хто вивів «Укрінбанк» із ринку, що й дозволило викрасти у вкладників їхні ГРОШІ.

Слідство НАБУ повідомляє, що схема щодо виведення коштів вкладників «Укрінбанку» діяла таким чином.

 

Цитую офіційне повідомлення:

Зазначається, що схема діяла у такий спосіб: за допомогою начальника слідчого відділення Головного слідчого управління СБУ та начальника управління менеджменту активів АРМА і службових осіб ДП «СЕТАМ», на право вимоги по кредиту наклали арешт і передали в управління АРМА. Та, у свою чергу, виставила це право на електронні торги ДП «СЕТАМ». За результатом аукціону за заниженою ціною переможцем визнали підконтрольну нардепу компанію. Компанія, ставши новим власником прав вимоги, скасувала усі іпотеки на нерухоме майно та обтяження по договорам поруки. Згодом ця компанія перепродала ці права ще одній підконтрольній нардепу ТОВ, аби унеможливити в майбутньому правонаступникам банку здійснити звернення обтяження.

Нардеп залучив працівника СБУ, який спеціально зареєстрував кримінальне провадження і в його межах забезпечив накладення арешту та передачу в АРМА прав вимоги по його кредиту. В свою чергу, начальник управління менеджменту активів АРМА і посадовці ДП «СЕТАМ» забезпечили перемогу підконтрольної нардепу компанії на електронних торгах, при цьому за заниженою на 112 млн грн ціною. Тобто право вимоги на 128 млн грн було продано всього за 16 млн грн.

В НАБУ зазначають, що цей аукціон відбувся незаконно, без належного рішення суду про надання дозволу на продаж, а також без звіту про оцінку. Після визнання переможця торгів працівник СБУ забезпечив скасування арешту на права вимоги, який сам же і ініціював.

Згодом нардеп забезпечив скасування усіх іпотек на нерухоме майно та договорів поруки, які забезпечували кредити прав вимоги, оскільки його підконтрольна компанія стала новим власником права вимоги.

Надалі він продав права вимоги на ще одну підконтрольну йому компанію, яка через суд позбавила правонаступників банку права здійснити звернення обтяження на заставне майно та на усе майно щодо договорів поруки.

За даними НАБУ, народний депутат забезпечив фінансування цієї схеми – від придбання компаній до оплати оцінщикам, та надавав вказівки учасникам цієї організованої групи. Особи використовували підроблені офіційні документи щодо вартості прав вимоги, а співробітник СБУ в обмін на «сприяння» отримав від нардепа неправомірну вигоду.

За висновками експертиз, внаслідок дій учасників злочину банківській установі заподіяно понад 112 млн грн збитків.

 

Джерело