До уваги клієнтів та контрагентів компанії ПАТ “УКР/ІН/КОМ”!

14.04.2017 суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцовим О. П. винесено постанову по справі № 826/11199/16 за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до приватних нотаріусів про визнання їх дій щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій записів про зміну найменування, місцезнаходження, видів діяльності та керівника юридичної особи ПАТ «УКРІНКОМ» протиправними, а також скасування цих реєстраційних дій в ЄДР за судовим рішенням.

Позовні вимоги Фонду ґрунтувалися на тому, що рішення про зміну найменування ПАТ «УКРІНБАНК», керівництва, місцезнаходження та видів діяльності товариства мали прийматися виключно Фондом або уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «УКРІНБАНК».

Суд не погодився із наведеною вище правовою позицією Фонду.

Постановляючи судове рішення по справі, суд обґрунтовано виходив з того, що з 13.07.2016 ліквідаційна процедура стосовно ПАТ «УКРІНБАНК» була припинена за відповідними рішенням судів адміністративної юрисдикції.

Нагадаємо, що судовими рішеннями по справі № 826/1162/16 визнані протиправними та скасовані постанова Правління НБУ № 934 від 24.12.2015 «Про віднесення ПАТ «УКРІНБАНК» до категорії неплатоспроможних» та рішення виконавчої дирекції ФГВФО № 239 від 24.12.2015 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «УКРІНБАНК» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку», а судовими рішеннями по справі № 826/5325/16 визнані протиправними та скасовані постанова Правління НБУ від 22.03.2016 № 180 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «УКРІНБАНК» та рішення виконавчої дирекції ФГВФО № 385 від 22.03.2016 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «УКРІНБАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».

Окрім того, в своїй постанові суд зазначив, що особа має право звернутися до суду у випадку, якщо оспорювані рішення є такими, що мають безпосередній вплив на його права та обов’язки.

Виходячи з того, що оскаржувані реєстраційні записи стосуються прав та інтересів виключно ПАТ «УКРІНБАНК» та самі по собі не породжують для Фонду настання будь-яких юридичних наслідків та не впливають на його права та обов’язки, права або законні інтереси Фонду оскаржуваними реєстраційними діями не порушені та не підлягають захисту в судовому порядку.    

Підсумовуючи вищевикладене, зазначимо наступне.

Судовим рішенням визнано законність проведеного перейменування ПАТ «УКРІНБАНК», зміни керівництва, місцезнаходження та видів діяльності товариства. Також в процедурі перейменування та перелічених змін у господарській діяльності товариства суд не побачив порушення інтересів та охоронюваних інтересів Фонду гарантування.

Впевнені, що суди вищих інстанцій залишать судове рішення по справі № 826/11199/16 без змін.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *